ersağ ritha bitkisi

 

Soapnut Ağacı,yani diğer adıyla ersağ ritha bitkisi bitkisi özellikle Hindistan’ da yetişen ve yetiştirilen önemli bir ağaçtır.

Ritha (sapindus Mukorossi,Sapindus Emarginatus, Sapindus Trifoliatus,Soapnut) gibi isimlerle anılır.

Asya ve alt tropikal bölgelerin önemli ağaç türlerinden bir tanesidir. Meyveleri temmuz ve ağustos aylarında çıkmaya başlar ve kasım aralık gibi tam olgunluğa erişir. Rengi açık renkli sarı dır.

Ritha bitkisi tropikal bölge insanları tarafından çok kullanılmıştır. Çinli köylüler ritha bitkisinin sabun özelliğinden faydalanmışlardır. Hindistan ve nepal daki yerli halk da çamaşırlarını yıkamak için kullanmışlar. Zaman içerisinde, ritha bitkisinin meyvelerinin ellerine ciltlerine iyi geldiğini farketmişler ve doğal temizlik maddesi olarak kullanmaya başlamışlardır.

Yapılan araştırmalarda ritha bitkisinin birçok yararı ortaya çıkmış ve antiseptik özelliğinden dolayı temizlik maddesi olarak da kullanılmaya başlanmıştır.

ersağ şirketimiz de ORGANİK sertifikasını aldığı bu bitkiyi ham madde olarak, ürettiği bir çok kişisel ve çevresel temizlik ürünlerinde kullanmaktadır.

ersağ ritha bitkisi hakkında daha fazla bilgiyi, sponsor olan ersağ temsilcilerinden öğrenebilirsiniz.

 

 

 

**web sitemizde bulunan ersağ il temsilcileri sayfamızdan, temsilcilerimiz ile irtibata geçebilirsiniz…

* Üyelik kaydını kendiniz yapmak isterseniz sitemizde yer alan ERSAĞ ÜYELİK sayfamızdan yararlanabilirsiniz. Açıklamaları okuduktan sonra kaydınızı kendiniz de tamamlayabilirsiniz.

 

** Ürünlerimizi üye olmadan satın almak isterseniz; 0507 566 96 33 nolu telefondan sipariş verebilirsiniz. Siparişlerinizin ilgili hesaba ödeme yapıldıktan sonra gönderileceğini unutmayınız. ((kapıda ödeme anlaşmamız bulunmamaktadır.))

**Ürünlerimizi ERSAĞ TEMSİLCİ indirimi ile satın almak isterseniz sitemizden ÜCRETSİZ ÜYELİK BAŞVURUSU yapabilirsiniz… Bu başvuru ön başvurudur. Başvurunuzdan sonra ersağ sponsorlarımızdan biri sizinle iletişime geçecektir.

ÜYELİK İÇİN YAPMANIZ GEREKEN ADIMLAR :

  Her üyelik kaydı mutlaka ama mutlaka RESMİ WEB SİTEMİZ olan www.ersag.com.tr adresimizden gerçekleştirilmektedir.

   Resmi web sitemiz www.ersag.com.tr adresine giriş yaptıktan sonra  sağ üst köşedeÜYE OL kısmına tıklayıp devam deyiniz. Karşınıza çıkan penceredeki SPONSOR bilgileri yazan yere 544628 kodunu girip, kişisel bilgilerinizi tamamlayınız.

Kişisel bilgilerden sonra ki BANKA BİLGİLERİ bölümünü doldurmanıza gerek yoktur. (Bu alan kariyer yapmış ersağ temsilcilerimizin kazandıkları primleri almaları için doldurması gereken bölümdür.)

   Bulunduğunuz il ve ilçe bilgilerini eksiksiz girmeniz gerekmektedir.

 İletişim bilgileriniz için telefon numaranızı yazmayı unutmayınız. Üyelik numaranız ve sponsor bilgileriniz cep telefonuna sistem tarafından ayrıca gönderilecektir.

*** işaretli alanları doldurduğunuz da sağ alt köşede ki EKLE butonuna bastığınız da  Sistem size hemen Üye numaranızı verecektir… 

ücretsiz üye olwats up

facebook ersağ

 

 

 

 

 

 

İlgili İçerikler:

Yönetici

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir