DETERJANLAR VE ÇEVRE KİRLİLİĞİ

DETERJANLAR VE ÇEVRE KİRLİLİĞİ

  Deterjanlar, formulasyonunda ana madde olarak sentetik yüzey aktif madde yanında temizleme işlemine yardımcı kimyasal maddeler içeren temizlik mamulleridir. Bu kullanılan deterjanların etkinliğini arttırmak için içerisine yüzey aktif maddelerinin etkinliğini arttıran SODYUM TRIPOLIFOSFAT (STPP) maddesi karıştırılmaktadır. 

 STPP Yİ ŞU ŞEKİLDE AÇIKLAYABİLİRİZ; Diş macunu, sabun, deterjanlarda ve endüstriyel temizleyicilerde temizleme kabiliyetlerini iyileştirmek amacıyla ve yapılandırıcı dolgu maddesi olarak kullanılır. STTP nin suyun sertliğini giderici ve kiri çamaşırdan ayırarak kendi bünyesine bağlama özelliği vardır. Ayrıca gıdada koruyucu olarak kullanılır.

Bu nedenle tüm deterjan şirketleri bu maddeyi ürünlerine hiç çekinmeden koymaktadırlar. STPP yüksek oranda fosfor içerdiği için çevre sorunlarına ve suyun kirlenmesine neden olmaktadır. 

Düşünsenize banyolarımızda tuvaletlerimizde  ve mutfaklarımızda kullandığımız tüm deterjanların içerisinde STTP maddesi var ve bu maddeler yüzünden çevremizi kirletmekteyiz. Hatta bu madde kullandığımız çatal kaşık tabak gibi meteryallerin üzerine yapışıp kaldığından sağlığımızı da tehdit etmektedir.

STTP nin bu zararlarından dolayı Avrupa ve Amerika Birleşik Devletlerinde deterjanlardaki sttp oranı düşürülmüştür.Ülkemizde ise herkesin malumudur ki bu konuda gereken hassasiyet gösterilmemektedir.

ERSAĞ firması ise çevre ve insan sağlığı için bu konu hakkında çok titizdir. Ürünlerinin içerisinde kesinlikle STTP maddesini kullanmamaktadır. Kullanılan malzeme de 1 yıl içerisinde toprakta çözülmektedir. Ürünlerimizin içerisinde ise bitki kökleri extreleri ve özellikle RİTHA bitkisi kullanılmaktadır.

Gereken yerlerden ve bakanlıktan izinler alınmış denetimler yapılmıştır. Bu belgelere http://www.ersag.com.tr  adresinden ulaşabilirsiniz.

Lütfen çevreye ve insan sağlığına duyarlı bireyler olarak, çevreye zarar vermeyen ürünler kullanın…

**web sitemizde bulunan ersağ il temsilcileri sayfamızdan, temsilcilerimiz ile irtibata geçebilirsiniz…

* Üyelik kaydını kendiniz yapmak isterseniz sitemizde yer alan ERSAĞ ÜYELİK sayfamızdan yararlanabilirsiniz. Açıklamaları okuduktan sonra kaydınızı kendiniz de tamamlayabilirsiniz.

 

** Ürünlerimizi üye olmadan satın almak isterseniz; 0507 566 96 33 nolu telefondan sipariş verebilirsiniz. Siparişlerinizin ilgili hesaba ödeme yapıldıktan sonra gönderileceğini unutmayınız. ((kapıda ödeme anlaşmamız bulunmamaktadır.))

**Ürünlerimizi ERSAĞ TEMSİLCİ indirimi ile satın almak isterseniz sitemizden ÜCRETSİZ ÜYELİK BAŞVURUSU yapabilirsiniz… Bu başvuru ön başvurudur. Başvurunuzdan sonra ersağ sponsorlarımızdan biri sizinle iletişime geçecektir.

ÜYELİK İÇİN YAPMANIZ GEREKEN ADIMLAR :

  Her üyelik kaydı mutlaka ama mutlaka RESMİ WEB SİTEMİZ olan www.ersag.com.tr adresimizden gerçekleştirilmektedir.

   Resmi web sitemiz www.ersag.com.tr adresine giriş yaptıktan sonra  sağ üst köşede ÜYE OL kısmına tıklayıp devam deyiniz. Karşınıza çıkan penceredeki SPONSOR bilgileri yazan yere 544628 kodunu girip, kişisel bilgilerinizi tamamlayınız.

Kişisel bilgilerden sonra ki BANKA BİLGİLERİ bölümünü doldurmanıza gerek yoktur. (Bu alan kariyer yapmış ersağ temsilcilerimizin kazandıkları primleri almaları için doldurması gereken bölümdür.)

   Bulunduğunuz il ve ilçe bilgilerini eksiksiz girmeniz gerekmektedir.

 İletişim bilgileriniz için telefon numaranızı yazmayı unutmayınız. Üyelik numaranız ve sponsor bilgileriniz cep telefonuna sistem tarafından ayrıca gönderilecektir.

*** işaretli alanları doldurduğunuz da sağ alt köşede ki EKLE butonuna bastığınız da  Sistem size hemen Üye numaranızı verecektir… 

ücretsiz üye ol

wats up

facebook ersağ

 

 

 

 

 

www.ersagtemizlik.org 


İlgili İçerikler:

Yönetici

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir